Poslední diskuse
Info o blogu

Tento blog je určen pro zájemce a majitele blogů na serveru MRK.cz.
Jeho provozovatelem je MRK.cz s.r.o.

Pokud si s čímkoliv nevíte rady, kontaktujte správce Martina Maťáka.

Nastavení konfugurace blogu

11.3.2009 NOVINKA Návody, Trvalý odkaz

V administraci blogu můžete měnit jeho nastavení. Můžete změnit název blogu, logo, rozložení informačních bloků, šablonu (skin) a barvy.

Logo - obrázek pro logo si vytvořte sami ve svém počítači. Doporučuji do obrázku zahrnout i napsat blogu, protože při použití obrázkového loga zmizí textové nadpis s názvem blogu. Standardní velikost loga by měla být 960 pixelů na šířku a 100 až 150 pixelů na výšku (není podmínkou). Pokud se rozhodnete mít logo jen v bočním panelu (viz níže), bude logo široké jen 220 pixelů a vysoké třeba 100 pixelů. V obou případech výška loga není rozhodující, zvolte si ji podle sebe. Důležité je trefit šířku. Tak či tak, program vám pomůže logo "nacpat" do stránky tak, aby nic nepřesahovalo.

Rozložení bloků - zvolte si, jak má být váš blog uspořádán. Vybíráte si z celkem 8mi možností. Rozhodněte se, jestli chcete mít boční panel vlevo nebo vpravo a jestli mají být logo a menu široké přes celou stránku nebo májí být zasazeny do bočního panelu.

Šablona - zatím máte na výběr pouze jednu šablonu, určitě časem přidáme další.

Barvy - můžete nastavit 6 základních barev, podle kterých za vás program dopočítává několik desítek dalších odstínů tak, aby vše barevně ladilo. Barvu nastavíte klepnutím na příslušné barevné pole a následně vyberete myší z palety.